Καλωσόρισμα

Καλωσόρισμα του Διευθυντή του Σχολείου

Ήταν χειμώνας του 2013, σε κάποιο διάλειμμα του Ολοήμερου Προγράμματος του σχολείου, όταν κουβεντιάζοντας με τον εκλεκτό συνάδελφο και φίλο εκπαιδευτικό της Πληροφορικής κ. Κώστα Χαλιμούρδα, του πρότεινα την ιδέα....

Ανταποκρίθηκε αμέσως και μέσα σε πέντε περίπου μήνες, αφού σχεδιάσαμε, οργανώσαμε και επιμεληθήκαμε, τελικά στα τέλη του Μάη του 2013, υλοποιήσαμε το όνειρό μας.

Η ιστοσελίδα του σχολείου μας ήταν έτοιμη!

Με τη δημιουργία του διαδικτυακού μας τόπου, θελήσαμε να συμβάλλουμε στην επικοινωνία ανάμεσα σε μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικούς, αλλά και όσους φίλους μας επισκέπτονται.

Πιστεύουμε σε ένα σχολείο ανοικτό στην κοινωνία που να υπηρετεί την αγωγή και φιλοδοξούμε ο ιστοχώρος μας αυτός να αποτελέσει ένα βοήθημα στην καθημερινή εκπαιδευτική πρακτική, να αποδειχτεί ένα μέσο πρόκλησης για δημιουργικότητα, αλλά και να ενημερώσει, να ψυχαγωγήσει, να πληροφορήσει, να επιμορφώσει.

Καλώς Ήλθατε λοιπόν και Καλή Πλοήγηση!

Πλαϊνός Γεώργιος

ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2015 - 16